książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Tak było

Nakład wyczerpany!

Tak było

Wspomnienia partyzanta 3. i 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej Bandzo Jastrząb J. Fundacja Niepodległości
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-939301-6-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 228
Wymiary: 165 x 240

Dostępność: Niedostępna

27.90 zł


Nakładem Fundacji Niepodległości ukazały się wspomnienia jednego z najdzielniejszych żołnierzy majora "Łupaszki" Józefa Bandzo ps. "Jastrząb".
Książka ukazała się również dzięki wsparciu Stowarzyszenia Historycznego im. 5 Wileńskiej Brygady AK. Konsultantem historycznym i dobrym duchem tej książki był członek Rady Programowej "Kwarty" dr hab. Piotr Niwiński z Uniwersytetu Gdańskiego, a sprawne wydanie tej pozycji to niewątpliwa zasługa Anny Tchórzewskiej z Fundacji Niepodległości.
Czytelnik otrzymuje do rąk unikalne wspomnienia wojenne. Autor nie waha się przedstawić swoich sądów i opinii na temat osób znanych z kart historii. Wspomnienia kończą się na roku 1948 i nie obejmują późniejszych prześladowań komunistycznych jakie dotknęły autora w latach 60-tych XX wieku. Całość wieńczą dwa wiersze Beaty Popławskiej-Walusiak. Jeden z nich, "Cum tacent, clamant" ("Milcząc, wołają") był mottem wystawy fotograficznej o pracach na warszawskiej "Łączce" wspartej przez Fundację Niepodległości.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania