książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Tamtego ranka, kiedy po nas przyszli

Tamtego ranka, kiedy po nas przyszli

di Giovanni J. Czarne
Rok wydania: 2017
Seria: Reportaż
ISBN: 978-83-8049-462-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 200
Wymiary: 145 x 220

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

34.60  21.00 zł


W styczniu 2011 roku w Syrii rozpoczęły się protesty przeciwko rządom Baszszara al-Asada. Początkowo pokojowe demonstracje szybko przerodziły się w bratobójczą wojnę domową. Chaos ogarniętego konfliktem wewnętrznym kraju wykorzystało ISIS, co w 2014 roku doprowadziło do powstania iracko-syryjskiego kalifatu – Państwa Islamskiego.

Janine di Giovanni, ceniona dziennikarka wojenna od kilkudziesięciu lat podróżująca po regionach ogarniętych konfliktem, spotkała się z ludźmi, których syryjskie działania wojenne dotknęły najbardziej, kreśląc przy tym mapę narastającego konfliktu wewnątrz państwa. Autorka oddaje głos tym, których horror wojny dotyka najbardziej – zwykłym obywatelom, bo ich przywiązanie do ojczyzny jest silniejsze niż chęć ucieczki przed śmiercią, zniszczeniem i kompletnym rozpadem otaczającej rzeczywistości.

„Tamtego ranka, kiedy po nas przyszli” to świadectwo jednego z najbrutalniejszych okresów w historii tej części świata, a także niezwykły portret siły ludzkiej wytrzymałości w obliczu poniżenia, zastraszenia i terroru wojny.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania