książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Tatry Przewodnik dla dużych i małych

dostępna w ciągu 5-10 dni

Tatry Przewodnik dla dużych i małych

Gawryluk B., Skawiński P., Pękalski A. Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-08-07483-1

Oprawa: twarda
Ilość stron: 88
Wymiary: 165 x 320

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

51.20 zł


Gdy raz wybierzecie się na wycieczkę w Tatry, obiecuję, że będziecie chcieli tam wrócić! – zapewnia Paweł Skawiński i wie co mówi, bo sam spędził w tych górach niemal całe swoje dorosłe życie. A wszystko zaczęło się niewinnie, od wycieczki z rodzicami, z nocowaniem w schroniskach i burzą podczas wspinaczki. To dopiero przygoda!

Teraz czas na was! Zapraszamy na wyprawę w najsłynniejsze polskie góry, do ostępów leśnych, jaskiń i góralskich chat. Spotkacie wilki, rysie, kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Dowiecie się, jak zachować się na szlaku. Skosztujecie góralskich specjałów. Poznacie szczyty, doliny, stawy i potoki. I nie bójcie się, bo z takim przewodnikiem jak Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski – będziecie przygotowani na każdą okazję.

Tatry to spisane przez dziennikarkę radiową i autorkę książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk, pełne anegdot, cennych informacji, porad i przestróg, kompendium wiedzy dla małych odkrywców, na temat najsłynniejszych polskich gór, które opowieściami ubarwił wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, a pięknymi ilustracjami ożywił Adam Pękalski.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania