książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny przekrojowe
Teatr@ziemia.niebo

dostępna w ciągu 5-10 dni

Teatr@ziemia.niebo

Braun K. Prohibita
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-65546-59-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 200
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

23.00 zł


Wielbicielom dziedziny kultury, jaką jest teatr, z pewnością nie trzeba przedstawiać sylwetki profesora Kazimierza Brauna. W dorobku pisarskim naukowca znajduje się wiele lektur o tematyce z pogranicza historii oraz teorii teatru i dramatu, a w 2020 roku słynny polski znawca widowisk opublikował swoją kolejną książkę o tematyce mu bliskiej, "Teatr@ziemia.niebo".

Książka "Teatr@ziemia.niebo" to opowieść o polskiej grupie teatralnej. Zespół ten odbywa tournée po całym świecie, odwiedzając takie państwa jak Włochy, Czechy i Francja, stale natykając się na zupełnie różne podejście do roli teatru w ludzkim życiu i we współczesnym społeczeństwie. "Co się stało z teatrem w XXI wieku?" stanowi zasadnicze pytanie, na które starają się sobie odpowiedzieć zarówno uczestnicy grupy teatralnej, jak i sam autor książki.

Różne postrzeganie roli teatru w dzisiejszych czasach stanowi skomplikowany i nieoczywisty wątek, który stale przeplata się w rozmyślaniach i dywagacjach na kartach książki "Teatr@ziemia.niebo", od epatowania wątkami o charakterze erotycznym, poprzez wykorzystywanie dramatu w kontekście politycznym, aż po poruszanie najgłębszych, duchowych rozterek widzów przedstawień. Czy teatr XXI wieku rzeczywiście zatracił duszę, która niegdyś była centrum tej dziedziny kultury? Czy dał się zmanipulować modernistycznej kulturze i technologii? Jakiego naprawdę teatru naprawdę potrzebuje współczesny widz?

Kazimierz Braun jest pisarzem, teatrologiem i reżyserem. Doktoryzował się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w 1971 roku, a w 1992 r. nadano mu tytuł profesora. Od 1989 roku jest także profesorem na nowojorskim uniwersytecie w Buffalo. Braun stał na czele wielu teatrów, reżyserował sztuki zarówno w kraju ojczystym, jak i w Ameryce, Kanadzie, Niemczech i Irlandii. Liczne wydane przez niego książki dotyczą głównie tematyki teatrologicznej, jednak w jego dorobku znalazły się również poezje, dramaty i opowiadania. Książka "Teatr@ziemia.niebo" stanowi kontynuację cyklu powieści "O teatrze i nie tylko". Inne z tej serii to "Dzwona na trwogę", "Płonący teatr" oraz "Próba Apokalipsy".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania