książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria historia w obrazkach
Okres historyczny przekrojowe
Trawa

Trawa

Suk Gendry-Kim Keum Centrala
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-63892-87-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 488
Wymiary: 155 x 235

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

94.70 zł


Kobiety nazywane „pocieszycielkami" pochodziły z terenów podbitych i okupowanych przez Japończyków I połowie XX wieku. Chinki, Koreanki, Malezyjki, Filipinki, kobiety z Indonezji i innych terenów Azji Południowo-Wschodniej zostały sprzedane, porwane i zniewolone seksualnie w wojskowych domach publicznych. Setki tysięcy kobiet traktowano jako jeden z towarów zabieranych przez kolonizatorów.
Do początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku ocalone milczały. W 1991 roku jedna z nich Kim Hak-Sun wystąpiła publicznie w Seulu, wzywając Japończyków do przeprosin i zadośćuczynienia. Od tego momentu każde świadectwo stało się orężem w walce z milczeniem i powszechną
pogardą.

Ze wstępu Joanny Ostrowskiej, autorki książki „Przemilczane: seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej”Mocna powieść będąca świadectwem prawdziwej historii młodej kobiety, która jest niewolnicą seksualną podczas II wojny światowej.
Words Without BordersHistoria życia Lee, przedstawiona w pełnym współczucia graficznym wspomnieniu, zasługuje na to, by ją przeczytać w równym stopniu ze względu na lekcję historii, jak i niezwykle piękno wizualnej opowieści.
Winnipeg Free PressNiebywałe... Kim potrafi na jednej stronie uchwycić zuchwałość szczerbatej dziewczynki, by na następnej pogrążyć nas całkowicie w koszmarze.
- Nigdy nie zaznałam szczęścia od chwili, gdy wyszłam z łona matki - mówi Lee.
Pod koniec tej niesamowitej opowieści słowa te brzmią bardziej jako niedopowiedzenie niż przesada.
The New York TimesOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania