książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne

Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne

Skutecki P. Będziem Polakami
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-962377-5-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 404
Wymiary: 135 x 205

Dostępność: Na półce

40.80 zł


Zbrodnie popełniane na zlecenie koncernów farmaceutycznych nie zostały nigdy rozliczone.
Przeszedłem długą drogę od mglistych wspomnień świadków do twardych dowodów niemieckich zbrodni popełnianych na więźniach obozów koncentracyjnych za wiedzą i na polecenie niemieckich koncernów farmaceutycznych, które do dzisiaj są wiodącymi podmiotami na rynku.
Prześledziłem losy ofiar, przypomniałem sądowe procesy, sprawdziłem, jakie konsekwencje ponieśli ci, którzy traktowali więźniów gorzej niż traktowało się wówczas laboratoryjne zwierzęta, a jakie zadośćuczynienie otrzymali po wojnie ci, którym jakimś cudem udało się przeżyć obozowe piekło.
Zapraszam do lektury reportażu będącego efektem wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego prowadzonego w archiwach, bibliotekach oraz wszędzie tam, gdzie zostały jeszcze ślady nazistowskich zbrodni popełnianych w interesie niemieckich koncernów farmaceutyczny.
Paweł Skutecki

O całej serii:
Powstały już tysiące, jeśli nie miliony książek opisujących naszą przeszłość. Wciąż jednak wiele jej aspektów jest przed nami skrywanych. Archiwa nadal czekają na swoich odkrywców, a dawno zakopane skarby na znalazców.
Wiele z tych historii skrywa się za zasłoną kłamstw i manipulacji. Wiele historii nigdy nie zostało spisanych przez jej świadków. Niektóre nie znalazły autora, który odważyłby się na zagłębienie w meandry tajemnic, spisków i niedopowiedzianych zdań.
Dlatego też z otwartą przyłbicą wychodzimy naprzeciw autorom, dla których prawda historyczna jest najważniejsza. Autorom, którzy nie boją się położyć swej reputacji na szalę i zmierzyć się z latami zakłamywania czy też przemilczania historii. Mroczne sekrety historii to seria wydawnicza tylko dla odważnych autorów i niebojących się zagłębić w często dotąd niedostępne zakamarki historii czytelników.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania