książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Trzecia Rzesza w 100 przedmiotach

Trzecia Rzesza w 100 przedmiotach

Moorhouse R. Znak Horyzont
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-240-5467-1

Oprawa: twarda
Ilość stron: 304
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

57.30 zł


Symbole żadnego współczesnego ruchu politycznego i żadnego dyktatora nie mogą konkurować pod względem rozpoznawalności z symbolami propagandy Führera i nazistowskich Niemiec.

Wspomnienie Trzeciej Rzeszy przywołuje na myśl obrazy kolumn SS maszerujących defiladowym krokiem, wszechobecną swastykę, nurkujące stuki czy rozległe obozy koncentracyjne. Naziści dobrze wiedzieli, że otoczenie i przedmioty codziennego użytku mają moc kształtowania myśli. Flagi na ulicach, stadion narodowy, samochód marki Volkswagen Garbus – wszystko mogło się stać kanałem przekazywania ideologii. Było też codziennością milionów zwykłych ludzi, która została uchwycona przez Moorhouse’a.

Wywołujące grozę militaria i pozornie niewinne przedmioty codziennego użytku stały się pretekstem do opowiedzenia historii jednego z najbardziej zbrodniczych państw świata. Czym bawiły się dzieci w nazistowskich Niemczech? Co oznaczał plakat informujący o niewłaściwym zaciemnieniu domu? Autor oferuje unikalne spojrzenie na życie w hitlerowskich Niemczech.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania