książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Twierdza Warszawa - mapa

Twierdza Warszawa - mapa

Stan z 1909 roku Kryciński S. Rewasz
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-62460-19-9

Oprawa: miękka
Ilość stron: 2
Skala: 1:35 000

Dostępność: Na półce

8.90 zł


Mapa obejmuje Warszawę i najbliższe okolice (Wólka Węglowa na północy, Wilanów na południu, Latchorzew na zachodzie i Zielonka na wschodzie). Przedstawiono sytuację terenową z 1909 roku. Na mapie zaznaczono przede wszystkim dzieła obronne Twierdzy Warszawa z uwzględnieniem ich zarysów (czarne - wały i budynki; beżowe - dziedzińce i fosy suche; niebieskie - fosy mokre; zielone - esplanada).
Wszystko to na tle naniesionej sytuacji z 1909 roku - lasów, parków, terenów rolniczych, nieużytków, terenów podmokłych, zabudowy, dróg, kolei, cmentarzy i świątyń. Zaznaczono też wiatraki (ich liczba w okolicach Warszawy jest wręcz nieprawdopodobna).
Delikatnym rysunkiem zaznaczono też przebieg fortyfikacji średniowiecznych i nowożytnych miasta sprzed budowy Twierdzy Warszawa (m.in. Wał Zygmuntowski, Wał Lubomirskiego, reduty z 1831 r.).

Na odwrocie plan Cytadeli Warszawskiej z około 1890 roku w skali 1:6500 oraz krótki opis rozwoju fortyfikacji miejskich Warszawy ze szczególnym uwzględnieniem budowy i rozbudowy Twierdzy Warszawa.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania