książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria polityka i ideologia
Okres historyczny przekrojowe
Unie międzypaństwowe. Parlamentaryzm. Samorządność

Unie międzypaństwowe. Parlamentaryzm. Samorządność

Praca zbiorowa Wyd. Sejmowe
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-7666-621-1

Oprawa: twarda
Ilość stron: 512
Wymiary: 170 x 245

Dostępność: Na półce

117.00 zł


Niniejsza książka podejmuje problematykę Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ze szczególnym uwzględnieniem trzech wątków tematycznych, takich jak unie międzypaństwowe, parlamentaryzm i samorządność. W gronie jej autorów są przedstawiciele nie tylko czterech państw sukcesyjnych Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ale także czterech państw będących prawnymi następcami wieloletnich jej sąsiadów oraz innych krajów, których losy w mniejszym stopniu splecione były z historią polsko-litewskiej Rzeczypospolitej.
Publikacja ta pozwala przypomnieć i uczcić dwie doniosłe rocznice, jakie obchodzone były w 2018 oraz w 2019 r., a mianowicie 550-lecie parlamentaryzmu Rzeczypospolitej oraz 450-lecie unii lubelskiej, jednoczącej Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie.
Autorzy niniejszego tomu to uczeni o uznanym już dorobku i pozycji naukowej, jak też młodzi adepci Klio, którzy biegle posługują się językiem polskim, korzystają z dorobku polskiej literatury naukowej oraz prowadzą intensywne badania źródłowe.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania