książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Utopia u władzy Od potęgi do upadku (1939-1991)

Utopia u władzy Od potęgi do upadku (1939-1991)

Historia Związku Sowieckiego Tom 2 Heller M., Niekricz A. Zysk i S-ka
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7785-785-4

Oprawa: twarda
Ilość stron: 724
Wymiary: 165 x 225

64.00 zł


"Utopia u władzy" to porażający, precyzyjny obrachunek z historią najbardziej zbrodniczego reżimu w dziejach ludzkości.
Historia Związku Sowieckiego to historia społeczeństwa i państwa zniewolonych przez partię. To historia państwa, które zniewoliło społeczeństwo. To wreszcie historia heroicznego oporu człowieka.
W trakcie budowania świetlanej przyszłości wymordowano lub zagłodzono dziesiątki milionów ludzi. Państwo, które deklarowało, że jego celem jest stworzenie społeczeństwa bezklasowego, zbudowało hierarchiczny system kastowy. Druga przemysłowa potęga świata, jak nierzadko określano ZSRS, nie była w stanie wyżywić własnej ludności, zachowując w dziedzinie handlu zagranicznego strukturę przedrewolucyjnej Rosji. Znacjonalizowano wszelkie dziedziny życia, a przede wszystkim pamięć, historię.
Bolszewizm zwyciężył z łatwością, niemal bez oporu, ponieważ proponował utopię: wszystko – wszystkim od zaraz, złudzenie pokoju, ziemi, chleba. Tymczasem rzeczywistością była wojna, głód i niebywały, narastający terror. Skutki przewrotu październikowego odczuł – i wciąż odczuwa – cały świat.
Poświęcona historii ZSRS "Utopia u władzy" w latach 80. ukazała się w drugim obiegu w Polsce w ponad 20 różnych wydaniach.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania