książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Vademecum poszukiwacza skarbów cz. 1

Nakład wyczerpany!

Vademecum poszukiwacza skarbów cz. 1

Boratczuk A. Biuro Odkryć
Seria: Polska dla Odkrywców

Oprawa: miękka
Ilość stron: 220

Dostępność: Niedostępna

Sugerowana cena detaliczna:
25.50 zł


Pierwszy na rynku poradnik dla tych, którym marzą się ukryte skarby. Z pierwszej części dowiecie się jakie przedmioty pozostawia po sobie przemijający czas i dlaczego dla niektórych mają one wartość skarbów. Poznacie najważniejsze metody poszukiwań i tajniki sprzętu, który można do tego wykorzystać. Dowiecie się również co zabrać ze sobą w teren, jak się przygotować i ubrać oraz dostaniecie mnóstwo naprawdę przydatnych rad aby jak pisze autor, uczyć się na cudzych, a nie własnych błędach.
OD AUTORA:
W poszukiwaniu skarbów więcej jest poszukiwania niż skarbów. To wielka życiowa przygoda. Chciałbym jednak, aby poszukiwacze nie byli kojarzeni z nawiedzeńcami, którym w głowie jedynie rycie w ziemi. Pasja eksploracyjna daje więcej przyjemności, gdy podpiera się ją gromadzeniem skarbów wiedzy na temat historii, archeologii, sztuki i obyczajów dawnych epok.
Nikt nie wie o poszukiwaniu skarbów wszystkiego. Ja też nie. Praca nad tą książką (na którą składało się w dużej mierze wypytywanie innych poszukiwaczy) również i mnie przyniosła wiele satysfakcji i nowych wiadomości.

Nie daję Ci, Czytelniku, do ręki mapy skarbów, lecz zbiór rad i wskazówek, które pomogą w rozwijaniu tej pasji. Najlepiej jest uczyć się na czyichś błędach, a ja i wszyscy, którzy przyczynili się do powstania tej książki, często nawet nieświadomie, popełniliśmy ich tyle, że z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż będziesz od razu mądrzejszy niż my, skazani tylko na próby i błędy. Uchronić się przed porażkami nigdy nie można do końca, ale ograniczyć ich ilość da się z całą pewnością.
Ze względu na obszerność tematu, którego się podjąłem, Vademecum podzielone zostało na dwie części. W części pierwszej, tej, którą trzymasz w rękach, znajdziesz, Poszukiwaczu, rady natury technicznej, organizacyjnej i prawnej. Część druga zawierać będzie praktyczne porady, które pomogą Ci odnieść sukces w konkretnych miejscach. Ale nie oczekuj szczegółów w rodzaju: ?Pod którym krzakiem znaleźć miecz zagubiony w trakcie bitwy pod Grunwaldem?. Tego ci nie zdradzę. Ale jak radzić sobie na polach bitew dowiesz się z pewnością...
W obu częściach Vademecum znajdziesz, Poszukiwaczu, coś dla siebie. Chciałbym jednak, abyś przede wszystkim wziął sobie do serca jedną radę: ?Nie zrażaj się niepowodzeniami, uwierz w siebie i w to, że szczęście jest po Twojej stronie!!!? Ten magiczny moment, kiedy ukazuje się naszym oczom coś, co było przez dziesiątki, setki, a nawet tysiące lat ukryte przed całym ludzkim światem, jest najwspanialszą nagrodą za nasze trudy. Prawdziwy poszukiwacz potrafi cieszyć się każdym znalezionym skarbem - starym guzikiem, odłamkiem kuli. Nie każdemu dane jest zostać Schliemannem, ale każdy ma swoją Troję.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania