książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

W dolinach Bobru i Kwisy

Nakład wyczerpany!

W dolinach Bobru i Kwisy

Przewodnik historyczno-krajoznawczy Świeży M. Foto Art
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-914590-5-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 207
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Niedostępna

26.00 zł


..."W przepięknych dolinach Bobru i Kwisy, wśród obfitości znakomitych oraz różnorodnych osobliwości natury, interesujących i wspaniałych krajobrazów, zabytków dawnej architektury, żądny przygód i poznania tych niesamowitości turysta na zawsze pozostanie pod wrażeniem tej krainy.
Pozycja "W dolinach Bobru i Kwisy" oprowadzi państwa po jednym z najciekawszych regionów Dolnego Śląska, ułatwi poznanie wielu wspaniałości historycznych i krajoznawczych. Doliny Bobru i Kwisy usiane są starymi budowlami, takimi jak zamki, pałace, dwory, wieże rycerskie, widokowe i zapory wodne. Nie brakuje też wielu innych nie mniej atrakcyjnych osobliwości, są one niewyczerpaną skarbnicą wiedzy o dawnych mieszkańcach, ich życiu i obyczajach.
Powyższa publikacja nie wyczerpuje całości zagadnienia, jest to po prostu niemożliwe, albowiem każdy wycinkowo wybrany temat zasługiwałby na odrębne potraktowanie. Książka jest syntezą wiadomości o najciekawszych miejscach położonych w dolinach obu rzek. Warstwa tekstowa zilustrowana jest fotografiami archiwalnymi i współczesnymi, wiele z nich nie było jeszcze publikowanych."...



Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania