książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria armie i żołnierze , sekretna wojna
Okres historyczny historia najnowsza
Werwolf na Górnym Śląsku

Werwolf na Górnym Śląsku

Prawdziwa historia niemieckiego podziemia Bartków M. Technol
Rok wydania: 2014
Seria: Nieznana historia
ISBN: 978-83-60762-48-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 704
Wymiary: 165 x 240

Dostępność: Na półce

73.50 zł


Tajne akcje Werwolfu od lat budzą niesłabnące zainteresowanie historyków. Opowieści o dywersyjno-sabotażowych operacjach niemieckiego podziemia na terenie Polski przez dekady sukcesywnie obrastały coraz większą tajemnicą. Dotychczasowe publikacje na ten temat (dziesiątki artykułów i opracowań) utrwaliły ostatecznie niezwykle mroczny obraz działań Werwolfu. Jednym z terenów, na których miał prowadzić akcje, był Górny Śląsk.

Czy rzeczywiście tak było? Czy też może prawdziwa historia opisująca te czasy i wydarzenia przez niemal siedemdziesiąt lat spoczywała w archiwach i czekała na swojego odkrywcę?

Maciej Bartków postanowił rozwikłać tę zagadkę. Efektem jego wieloletniego śledztwa jest prezentowana książka. Publikacja ta jest pod każdym względem pracą pionierską i przełomową. Autor korzystał wyłącznie z materiałów źródłowych. Szeroka i dogłębna kwerenda, którą przeprowadził m.in. w archiwach IPN, pozwoliła mu odnaleźć setki nieznanych dotąd dokumentów. Zawarte w nich informacje są szokujące i sprawiają, że - jak zaznacza autor - "dotychczasową wiedzę na temat działalności Werwolfu na Górnym Śląsku możemy wyrzucić do kosza!".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania