książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Widzew

Widzew

Reaktywacja Stańdo B. Sine Qua Non
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-8210-924-5

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 432
Wymiary: 140 x 205

Dostępność: Na półce

49.00 zł


Wypełniony po brzegi stadion, niezależnie od tego, czy drużyna gra w trzeciej lidze, czy z Legią Warszawa, fantastyczna atmosfera na trybunach, zespół kojarzony zarówno z wielkimi triumfami, jak i spektakularnymi upadkami. To właśnie Widzew Łódź – fenomen nie tylko sportowy, ale i socjologiczny. Klub z długą, dramatyczną historią, znaczoną mistrzostwami Polski, zwycięskimi bojami z Liverpoolem, Juventusem i Manchesterem City, po których RTS zyskał rzeszę wiernych fanów w całej Polsce. I budzący szacunek nawet u największych rywali.

Bartłomiej Stańdo w tej pełnej kibicowskiej pasji książce zawarł całe spektrum emocji, jakie towarzyszyły widzewiakom w ciągu ostatnich kilku lat; oddaje sprawiedliwość ludziom, bez których klub by się nie odrodził, odmalowuje euforię po awansach i potężne rozczarowanie po przegranych. Pisze o rzeszy fanatycznych kibiców w czerwono-biało-czerwonych barwach, ale nie unika też tematów najtrudniejszych: kłótni, konfliktów i skandali, których również przecież nie brakowało w tym okresie. Mowa tu o niezwykłej mobilizacji i jedności, by uratować klub, o kolejnych rekordach karnetowych, ale i o złych ruchach personalnych czy błędnych decyzjach w klubowych gabinetach.

To historia bez cenzury – bo właśnie na taką opowieść zasługuje RTS. Po upadku w 2015 roku, Widzew niczym mityczny feniks musiał odrodzić się z popiołów. Nie raz i nie dwa się w tym czasie potykał – sportowo i organizacyjnie. Ale zawsze się podnosił. Bo jak głosi hasło w tunelu, którym piłkarze wychodzą na murawę: „Widzew jest niezniszczalny”.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania