książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria rycerze i zakonnicy
Okres historyczny średniowiecze
Wielka Lechia

Nakład wyczerpany!

Wielka Lechia

Źródła i przyczyny popularności teorii pseudonaukowej okiem historyka Żuchowicz R. Sub Lupa
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-65886-33-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 268
Wymiary: 165 x 210

Dostępność: Niedostępna

42.00 zł


Część zwolenników teorii Wielkiej Lechii pozostaje głucha na merytoryczne argumenty. Stąd wielu uczonych wątpi w sens polemizowania z nimi. Niektórzy uznają wręcz takowe działanie za niepotrzebne dowartościowywanie pseudonaukowców. Skala zjawiska jest na tyle duża, iż zasługuje ono na przyjrzenie mu się z uwagą. Fenomen Lechii mówi bowiem wiele interesujących rzeczy o naszych czasach – naszych aspiracjach, lękach i nadziejach. Na kartach niniejszej książki czytelnik znajdzie odpowiedź na pytanie, skąd wzięła się teoria Wielkiej Lechii oraz kim są jej zwolennicy.


Roman Żuchowicz (ur. 1990) – historyk, socjolog, dziennikarz. Prowadzi badania nad mentalnością i konfliktami religijnymi w starożytności. Doktoryzuje się na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziale „Artes Liberales” UW.
Jako dziennikarz zajmuje się popularyzacją historii, teoriami pseudonaukowymi dotyczącymi przeszłości oraz bieżącą sytuacją jezydów. Publikuje artykuły w czołowych czasopismach popularnonaukowych.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania