książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria historia w obrazkach
Okres historyczny II Wojna Światowa
Wilcze tropy. Zeszyt 3. MŁOT – Władysław Łukasiuk

Wilcze tropy. Zeszyt 3. MŁOT – Władysław Łukasiuk

Zajączkowski S.M., Wyrzykowski K. Instytut Pamięci Narodowej
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7629-559-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 40
Wymiary: 210 x 295

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

14.00 zł


Wiosna 1944 r. Nad Bugiem, niedaleko wsi Mężenin, miejscowy dowódca Armii Krajowej Władysław Łukasiuk „Młot" oraz jego żołnierze wyławiają z rzeki prototyp rakiety V-2 – nowej broni mającej odwrócić losy przegranej przez Niemców wojny. Zdemontowane elementy tej broni wywiad AK przekaże aliantom. Wkrótce Niemcy zostają wyparci z Polski przez Armię Czerwoną. Dla tak zasłużonych dowódców jak „Młot" nie oznacza to jednak spokoju. Ścigany przez NKWD Łukasiuk podejmuje walkę w obronie swoich bliskich i podkomendnych. Przyrzeka walczyć, dopóki „choć jedna sowiecka noga deptać będzie polską ziemię".

Czy „Młotowi" uda się uratować podkomendnych schwytanych przez Sowietów? Jak się strzela z PIATA? Co „Młot" opowiedział „Łupaszce" o Wandzie Wasilewskiej? Jak wyglądał atak żołnierzy „Młota" na KBW w Siemiatyczach i na most na Bugu we Fronołowie?

Zapraszamy do lektury trzeciego zeszytu z komiksowego cyklu „Wilcze tropy", przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i poświęconego Żołnierzom Wyklętym.

W następnym numerze: „Zapora" – Hieronim DekutowskiOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania