książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Włoskie krążowniki II wojny światowej

Włoskie krążowniki II wojny światowej

Stille M. , Wright P. Napoleon V i Osprey Publishing
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-7889-867-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 56
Wymiary: 185 x 250

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

30.00 zł


"Włoska Królewska Marynarka Wojenna (Regia Marina) posiadała jeden z największych zespołów krążowników II wojny światowej. Po traktacie waszyngtońskim 1922 roku ograniczającym jej siły pancerników natychmiast rozpoczęła wzmacnianie się przez budowę siedmiu dużych 10 000-tonowych ciężkich krążowników.
Te jednostki, razem z 12 coraz lepiej zaprojektowanymi lekkimi krążownikami zbudowanymi przed wojną, brały udział w każdym większym starciu flot na Morzu Śródziemnym, jak również w szeregu mniejszych potyczek z brytyjskimi jednostkami morskimi.
Ten fascynujący tom opisuje historię włoskich krążowników podczas II wojny światowej. Omawia zmagania z techniką artyleryjską oraz kontrolą ognia, możliwości obrony przeciwlotniczej oraz radary i pokazuje sukcesy w zapewnieniu zaopatrzenia dla sił Osi w Północnej Afryce, jak też w blokowaniu Cieśniny Sycylijskiej dla ruchu brytyjskich frachtowców. Regia Marina utraciła 14 ze swoich wszystkich 24 krążowników, ale nadal istniała jako spójna siła bojowa w momencie zakończenia wojny. Tego samego nie można powiedzieć o innych marynarkach państw Osi."Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania