książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria królowie, władcy, dyktatorzy
Okres historyczny średniowiecze
Wspaniałe stulecie. Plantageneci. Tom 2

Wspaniałe stulecie. Plantageneci. Tom 2

Costain T. Bez Fikcji
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-8178-398-9

Oprawa: miękka
Ilość stron: 488
Wymiary: 140 x 205

Dostępność: Na półce

43.30 zł


Długie panowanie Henryka III to w dziejach średniowiecznej Anglii prawie osobna epoka - czasy, kiedy na tych ziemiach rodziły się podstawy demokracji, a wyspa dzięki m.in. śmiałkom powracającym z kolejnych wypraw krzyżowych otwierała się na świat bardziej niż kiedykolwiek niż kiedykolwiek wcześniej.

Powieść "Plantageneci T.2 Wspaniałe stulecie" autorstwa Thomasa Bertrama Costaina to podróż do XIII-wiecznej Anglii, gdy wyspą rządził Henryk III (1216-1272). Autor, wykorzystując swoją rozległą wiedzę historyczną, stworzył spójną i interesującą powieść o czasach, gdy na ziemi angielskiej dochodziło do znamiennych przemian i postępu w wielu dziedzinach dotychczasowego życia (sztuka, nauka, filozofia, a nawet teologia).

Thomas Bertram Costain przeplata swoją narrację szeroką galerią postaci historycznych, zarówno tych "wielkich", jak i mniej znaczących. To właśnie przedstawieni na kartach książki ludzie odgrywają tu najważniejszą rolę, bo to oni są dla pisarza głównym narzędziem do opisu historii trzynastowiecznej Anglii.

W sposób lekki, barwny i przyjemny, a zarazem merytoryczny autor przedstawia wydarzenia, o których zazwyczaj można przeczytać tylko w suchej, podręcznikowej formie. To wręcz lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika historii.

Książka jest drugą z czterotomowego cyklu autora pt. "Plantageneci", opowiadającego o dziejach tej słynnej angielskiej dynastii królewskiej.

Thomas Bertram Costain (1885-1965) - kanadyjsko-amerykański dziennikarz oraz autor powieści historycznych.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania