książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne
Okres historyczny historia najnowsza
Współczesne czołgi i pojazdy opancerzone od 1991 do dzisiaj

Współczesne czołgi i pojazdy opancerzone od 1991 do dzisiaj

Hart R., Hart S. Alma-Press
II, rozszerzone
Rok wydania: 2021
Seria: Panorama techniki wojskowej
ISBN: 978-83-7020-873-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 224
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Na półce

57.00 zł


W książce przedstawiono rozwój czołgów, transporterów opancerzonych, bojowych wozów piechoty i samochodów pancernych od końca zimnej wojny do dziś. Zapoznać się może w opisem bardzo wielu różnych współczesnych pojazdów opancerzonych, od mało znanych czołgów, takich jak północnokoreański Chonma-Ho i irański Zulfiqar, po rozmaite wersje MBT Leopard 2 i T-72, znajdujące się obecnie w wyposażeniu sił zbrojnych armii świata. Książka zawiera 250 barwnych ilustracji i zdjęć, z autentycznymi oznakowaniami i wiernie odtworzonym malowaniem maskującym.

Dr Russel Hart jest profesorem historii, dyrektorem programu studiów z zakresu dyplomacji i wojskowości na Hawaii Pacific University w Honolulu na Hawajach. Jest autorem książek Clash of Arms i Guderian oraz współautorem 6 innych, m.in. Technical Guide: Modern Tanks and AFVs.

Dr Stephen Hart jest starszym wykładowcą na Wydziale Studiów o Wojnie w Royal Military Academy w Sandhurst w Wielkiej Brytanii. Jest autorem wielu książek z zakresu historii wojskowości, m.in. Military Atlas of Tank Warfare, German Weapons of World War II i Technical Guide: Russian Tanks of World War II.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania