książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ofiary wojny , pod Gwiazdą Dawida
Okres historyczny II Wojna Światowa
Wybór źródeł do nauczania o zagładzie Żydów na okupowanych ziemiach polskich

Wybór źródeł do nauczania o zagładzie Żydów na okupowanych ziemiach polskich

Materiały pomocnicze dla szkół ponadpodstawowych + Ćwiczenia dla szkół ponadpodstawowych + CD-ROM Skibińska A. (red.), Szuchta R. (red.) Centrum Badań nad Zagładą Żydów
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-926831-6-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 862
Wymiary: 180 x 250

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

78.00 zł


Wybór źródeł stanowi pomoc dla nauczycieli podejmujących tę problematykę na lekcjach przedmiotów humanistycznych oraz dla uczniów przygotowujących prezentacje maturalne z języka polskiego poświęcone różnym aspektom zagłady Żydów.
Wybór źródeł skierowany jest również do szerokiego kręgu odbiorców interesujących się historią najnowszą. Może służyć do pogłębienia wiedzy na temat wydarzeń związanych z Zagładą i pomóc zrozumieć to, co wydarzyło się w sercu Europy w połowie XX wieku.
Dołączone do niego Ćwiczenia ze źródłami to pomoc metodyczna i wskazówka dla nauczyciela. Przedstawione w nim propozycje ćwiczeń oparte są o przebogaty wybór materiałów źródłowych i tekstów literackich zaproponowanych w pierwszym tomie wydawnictwa. Tom ten stanowi znaczące uzupełnienie treści podręcznikowych dla szerokiego grona uczniów interesujących się historią XX wieku. Czytelny układ zestawu ćwiczeń, tworzy logiczną i czytelną całość problematyki zagłady Żydów w okresie okupacji hitlerowskiej na ziemiach polskich.

Całość Wyboru dostępna jest także na dołączonej płycie CD-ROM.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania