książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria warsztat
Okres historyczny przekrojowe
Wykaz działów katalogu rzeczowego w bibliotekach publicznych dla dzieci i młodzieży

Wykaz działów katalogu rzeczowego w bibliotekach publicznych dla dzieci i młodzieży

Lewandowicz-Nosal G. (red.) Biblioteka Narodowa
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-7009-832-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 60
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Na półce

21.90 zł


Biblioteka Narodowa wydała Wykaz działów katalogu rzeczowego w bibliotekach publicznych dla dzieci i młodzieży. Publikacja, towarzysząca wydaniom tablic UKD, powstała z myślą o bibliotekach publicznych dla dzieci i młodzieży oraz bibliotekach z wydzielonym księgozbiorem dla dzieci.

W Wykazie omówiono zagadnienia klasyfikowania dziecięcej i młodzieżowej literatury pięknej (które opracowano na podstawie czwartego wydania Wykazu z roku 2008) i popularnonaukowej – tu podstawę stanowiło najnowsze wydanie Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. Wydanie skrócone dla bieżącej bibliografii narodowej i bibliotek publicznych z 2019 roku.

Aby uwzględnić nurty w literaturze dziecięcej i młodzieżowej, które zyskują coraz większą popularność, w prezentowanym Wykazie wprowadzono trzy nowe symbole: KO dla książek obrazkowych, BT dla bajek terapeutycznych i M dla komiksu mangi. Pozostawiono, zaproponowany w poprzednim wydaniu, dodatkowy poziom wiekowy oznaczony wielką literą O dla książek dla dzieci w wieku od 0 do 5 lat. Ważną częścią tej publikacji jest wykaz działów katalogu rzeczowego literatury pięknej.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania