książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Wysoki Śmierć Camerona Doomadgee

Wysoki Śmierć Camerona Doomadgee

Hooper Ch. Czarne
Rok wydania: 2012
Seria: Reportaż
ISBN: 978-83-7536-218-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 288
Wymiary: 125 x 195

Dostępność: Na półce

34.90  14.70 zł


Wysoki. Śmierć Camerona Doomadgee to przykuwająca uwagę opowieść o Palm Island, tropikalnym australijskim raju, gdzie od ponad stu lat prowadzona jest wyjątkowo brutalna polityka rasowa, i o tajemniczej sprawie Camerona Doomadgee, który zabrany rutynowo na komisariat za obrażanie policjanta, czterdzieści minut później zostaje znaleziony martwy na podłodze celi. Z oskarżeniem musi zmierzyć się Christopher Hurley, tytułowy Wysoki, znany i darzony przez mieszkańców szacunkiem ""dobry glina"", biały, który z tajemniczych powodów zdecydował się pracować w najdzikszym i najniewdzięczniejszym rejonie Australii. Reportaż o błahej, zdawałoby się, sprawie kryminalnej staje się pretekstem do przedstawienia wszechstronnego, głębokiego i odmalowanego z pasją obrazu życia Aborygenów, historii ich prześladowań, niezwykłego systemu wierzeń i złożonych relacji z białymi. To opowieść o ciągłym zdarzaniu się światów, niepokojąca i tajemnicza niczym Jądro ciemności.

""Mistrzowski reportaż Chloe Hooper to moralny thriller opowiadający o władzy, nędzy i przemocy"".
Philip Roth

""Hooper ma wyjątkowy dar odczuwania i opisywania pospolitości przemocy, kruchości ciała, nieuchronności rozpadu, niepojętej głębi straty"".
""Sydney Morning Herald""

""Hooper opowiada tę historię po mistrzowsku, a świetnie budowane tempo sprawia, że w napięciu przewracamy strony"".
""Sunday Telegraph""

""Spostrzegawczość, dojrzałość, bezkompromisowość i współczucie… Nie było trudno uczynić z Wysokiego prostej opowieści o jawnej niesprawiedliwości. Autorka przedkłada jednak wnikliwość nad stereotypy, złożoność nad pochopne ferowanie wyroków"".
""Time Australia""

This project has been assisted by the Australian Government through the Australia Council for the Arts, its arts funding and advisory body."Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania