książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Zagubione wioski Puszczy Piskiej. Tom 1-2

Zagubione wioski Puszczy Piskiej. Tom 1-2

Worobiec K. A. Austeria
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-7866-597-7

Oprawa: twarda
Ilość stron: 868
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

130.00 zł


"Zagubione wioski Puszczy Piskiej" to niesamowita podróż w niemal zapomniane już czasy, a także okazja do wielu wspaniałych wspomnień. Jest zbiorem wiedzy o mazurskich miejscowościach i jednocześnie przewodnikiem po zaginionych już prawie miejscach. Zobacz, jak niezwykłe są historie życia mieszkańców okolicznych wiosek, których pamięć związana jest z wielkimi wydarzeniami historycznymi.

"Zagubione wioski Puszczy Piskiej" to nie tylko niecodzienna lekcja historii, ale też historia codzienności. Główna opowieść będzie przedstawiać wielkie wydarzenia, które ukształtowały współczesność. Jednak największą siłą tej podróży są właśnie najmniejsze historie, dotyczące zwyczajnych ludzi i tragicznej przeszłości. Zwykłe życie, zainteresowania oraz tradycyjne zawody tworzą piękny obraz dawnych dni i niezwykłych osób, które je przeżyły. Zobacz, jak wyjątkowe jest to miejsce, zagubione gdzieś wśród jezior oraz starych lasów.

To wspaniała okazja, by odbyć wyjątkową podróż do drewnianych wiosek. Wędruj opuszczoną niemal drogą do małych miejscowości, znajdujących się w niezwykłej krainie. Ciężko będzie znaleźć je na mapach lub zapamiętać ich nazwy. Niektóre nawet nie wyglądają na polskie. Stare budynki wypełnione są jednak niesamowitymi skarbami, lasy mają swoje tajemnice, a okoliczni mieszkańcy potrafią zaskoczyć wędrowca wspaniałą i inspirującą opowieścią. Chcesz posłuchać jednej z nich? Sprawdź, jak dawne dni spotykają się tutaj ze współczesnością, a także ile jeszcze zostało pięknych rzeczy z przeszłości, która wciąż jest w tym miejscu obecna. Podziwiaj niesamowite miejsca oraz wędruj po wspaniałych lasach, słuchając przy okazji zachwycającej opowieści!

Ta wyjątkowa książka powstała dzięki badaniom, które przeprowadził Krzysztof Worobiec. To geograf zainteresowany zwłaszcza niesamowitymi miejscami i wyjątkową architekturą. Razem ze swoją żoną zorganizował osadę w Kadzidłowie wpisaną do rejestru zabytków. Ponadto jest współzałożycielem stowarzyszenia chroniącego zabytki. Napisał wiele tekstów dotyczących historii mazurskich miejscowości oraz okolicznej przyrody. To prawdziwy miłośnik opowieści o dawnych wydarzeniach i lokalnej kultury, która nie może zostać zapomniana.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania