książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Zamki

Nakład wyczerpany!

Zamki

Smoczyński J. Carta Blanca
Rok wydania: 2009
Seria: Przewodnik po Polsce
ISBN: 978-83-614-4427-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 354
Wymiary: 125 x 195

Dostępność: Niedostępna

31.50 zł


Kolejna publikacja wydawnictwa Carta Blanca z serii przewodników tematycznych po Polsce, która powstała po to, by zachęcić do podróży z pomysłem. Warto cofnąć się w czasie, by poczuć atmosferę minionych wieków i poznać dramatyczne dzieje budowli.

Zamki to świadkowie historii, pełne tajemnic i legend siedziby królów, książąt, znakomitych rodów rycerskich, możnowładców i kościelnych dostojników. To miejsca wystawnych przyjęć, krwawych pojedynków w imię honoru, wyborów decydujących o losach krajów, wielkich bitew. Niezależnie od tego, czy wznoszono je na stromych wzgórzach, czy też na nizinach, w otoczeniu moczarów i rozlewisk, zamkowe mury od wieków oddziaływały na ludzką wyobraźnię.

Kolejny tytuł z serii praktycznych przewodników tematycznych. W przewodniku znajduje się opis blisko 200 najciekawszych zamków w Polsce. Temat został przedstawiony w ujęciu geograficznym, w podziale na regiony wraz z przydatnymi mapkami ułatwiającymi lokalizację obiektów. Czytelnik znajdzie tu informacje o dziejach zamku – fundatorach, rozbudowach, zniszczeniach, a także ciekawostki, wykaz imprez cyklicznych organizowanych na zamkach czy opisy ogrodów i parków będących częścią kompleksu zamkowego. Całość dopełniają kolorowe zdjęcia, słowniczek terminów, adresy, telefony i godziny otwarcia obiektów dla zwiedzających, a także baza hoteli i restauracji na zamkach.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania