książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ludzie, czasy, obyczaje
Okres historyczny przekrojowe
Zbrodnia i seks

Zbrodnia i seks

Dellert D., Depko A. Agora
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-268-2964-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 295
Wymiary: 135 x 210

Dostępność: Na półce

35.30 zł


Doktor Andrzej Depko, biegły seksuolog, przez ponad 20 lat zajmował się przestępcami seksualnymi. W książce “Zbrodnia i seks” Andrzej Depko opowiada Dellfinie Dellert o kulisach swojej pracy, przytacza głośne polskie i światowe sprawy, analizuje typy przestępców, wyjaśnia mechanizmy ich działania oraz sposoby terapii osób z zaburzeniami seksualnymi.

Dellfina Dellert odważnie pyta o granice wolności w seksie. Andrzej Depko odpowiada, mieszając pozornie odległe tematy: od starożytnych heter, aż po ruch #MeToo. W swojej opowieści o ciemnej stronie pożądania podaje konkretne przykłady. Niczym profilerzy z FBI, sportretowani w serialu „Mindhunter”, ma intuicję, potrafi czytać między słowami. Nigdy nie moralizuje, nie pomija również potrzeby resocjalizacji sprawców. To ważna i potrzebna książka, którą chętnie wysłałabym w prezencie tym, którzy próbują dziś w Polsce zepchnąć seks w sferę tabu. Bo takie próby nie mogą skończyć się dobrze.

Hanna Rydlewska, „Vogue Polska”

Książka dostarcza więcej emocji niż niejeden rasowy kryminał. Nie wymyśliłabym niektórych detali. Wstrząsające! Nie czytać przed snem. Chyba że do rana…
Katarzyna Bonda

Trudno o wytchnienie, czytając zapis tej niezwykłej rozmowy. A przestać czytać nijak nie można. Zestawienie zbrodni z seksem nie jest czymś nowym. Szczególnie w literaturze i sztuce. To, co udało się duetowi Dellert i Depko, to opowiedzieć o tym spokojnie, bez moralizatorstwa, analitycznie. Nauka o seksualności to nauka o człowieczeństwie. W obecnej sytuacji w Polsce ta książka jest bardziej niż potrzebna.

Janusz Leon WiśniewskiOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania