książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Ziemia Święta Śladami naszej wiary

Ziemia Święta Śladami naszej wiary

Gil J. , Gil E. Jedność
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-8353-005-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 272
Wymiary: 180 x 260

Dostępność: Na półce

36.00 zł


Publikacja Ziemia Święta.Śladami naszej wiary w 27 rozdziałach przedstawia religijne, historyczne i archeologiczne szkice na temat głównych miejsc Ziemi Świętej: Nazaretu, En Kerem, Betlejem, Jerozolimy, rzeki Jordan, Kany Galilejskiej, Kafarnaum, jeziora Genezaret, Betanii, Emaus. Odwołując się do opisów biblijnych, innych źródeł historycznych oraz odkryć archeologicznych, autorzy uzasadniają dlaczego Ziemia Święta zajmuje w sercach chrześcijan tak ważne miejsce.
Znakomitą pomocą we wspomnianym podróżowaniu śladami naszej wiary są piękne zdjęcia znajdujące się na kartach naszego przewodnika – zaczerpnięte z zasobów wydawniczych magazynu „National Geographic” – oraz grafiki ukazujące przekroje budynków oraz przestrzenne mapy. Tekst zawiera również rozważania duchowe, które pomogą czytelnikom zanurzyć się w Ewangelii, i uczestniczyć osobiście w każdej scenie, tak żeby Słowo Boże stawało się treścią ich codziennego życia.
Rozważania te opierają się na świadectwach ojców Kościoła, magisterium ostatnich papieży, a także na nauczaniu niektórych świętych, szczególnie św. Josemaríi Escrivy, założyciela Opus Dei. Ziemia Święta.Śladami naszej wiary jest więc pozycją wydawniczą przydatną zarówno dla planujących pielgrzymkę do Ziemi Świętej, jak i dla tych, którzy pragną pobudzić swoją wyobraźnię biblijnymi scenami, aby zdynamizować rzeczywistość własnej wiary na duchowej drodze ku zbawieniu.
Jesús Gil – kapłan, doktor teologii, pracował jako redaktor ds. graficznych w periodyku „Diario de Burgos” oraz dyrektor artystyczny w czasopiśmie „La Voz de Galicia”, laureat międzynarodowych nagród w dziedzinie projektowania i infografiki. Eduardo Gil – kapłan, doktor filozofii, prowadził zajęcia z języka i literatury na Uniwersytecie w Granadzie. Obecnie zajmuje się formacja kandydatów do kapłaństwa w Rzymie.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania