książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny wiek XVI - XVIII
Zmierzch Tudorów

Zmierzch Tudorów

Gregory P. Książnica
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-245-8305-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 528
Wymiary: 145 x 210

Dostępność: Na półce

25.00 zł


Po śmierci Henryka VIII rozpoczyna się walka o sukcesję. Nieletni syn zmarłego władcy nie rządzi samodzielnie, a w kolejce do tronu ustawiają się zwaśnieni spadkobiercy Tudorów.
Połowa XVI wieku, Anglia. Kiedy nieletni król Edward VI Tudor umiera, królową zostaje Joanna Grey, prasiostrzenica zmarłego Henryka VIII. Tymczasem katoliczka Maria Tudor, córka Henryka VIII, pośpiesznie gromadzi armię i więzi Joannę w Tower. Ponieważ Joanna odmawia wyparcia się wiary protestanckiej, Maria I Tudor posyła ją na szafot. Również siostry straconej królowej, Katarzyna i Maria, pozostają w śmiertelnym niebezpieczeństwie, dopóki królowa Maria nie urodzi potomka. Ich trudne położenie nie ulega poprawie, gdy władzę obejmuje Elżbieta I. W każdej chwili siostry Grey mogą podzielić los ściętej Joanny.

"W Zmierzchu Tudorów czytelnicy spotykają się oko w oko z Joanną Grey, dziewięciodniową królową Anglii, oraz z jej dwiema siostrami Katarzyną i Marią. Wszystkie one łamią konwenanse, chcąc wieść życie po swojemu. Wspaniały dodatek do uwielbianego przez czytelników cyklu. Warto było tyle czekać." - Bustle.com


Klienci, którzy oglądali tą książkę oglądali także:

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania