książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria warsztat
Okres historyczny przekrojowe
Zrozumieć historię. Praca ze źródłem

Nakład wyczerpany!

Zrozumieć historię. Praca ze źródłem

Poradnik dla nauczyciela Kubis B., Maresz T. Wyd. Szkolne PWN
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-262-1227-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 104
Wymiary: 205 x 290

Dostępność: Niedostępna

27.00 zł


Bez źródeł historycznych niemożliwa jest nie tylko rekonstrukcja przeszłości, lecz także nauka o tym, jak ta przeszłość wyglądała. Współczesna dydaktyka stawia przed nauczycielem historii i jego uczniami coraz to nowe wymagania; wśród nich jest również praca z różnorakimi źródłami.
Poradnik jest propozycją, jak twórczo i efektywnie wykorzystywać w edukacji historycznej kroniki, listy, wspomnienia, dokumenty, obrazy, fotografie, rysunki i wiele innych rodzajów źródeł.
Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza jest wykładem teoretycznym, który pomaga zrozumieć, na czym polega rola źródeł w kształtowaniu wiedzy oraz umiejętności uczenia na lekcji historii. Druga zawiera bogaty wybór źródeł - obejmujący czasy od starożytności do początku XXI wieku - z których każde zostało opracowane przy użyciu pytań lub poleceń i proponowanych odpowiedzi. Objaśnienia, przypisy czy uwagi w każdym ćwiczeniu są pomocne w analizie źródła, a biogramy autorów pozwalają lepiej zrozumieć kontekst jego powstania.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania