książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria wojny, batalie, potyczki
Okres historyczny II Wojna Światowa
Zwycięstwo na Pacyfiku 1945

Zwycięstwo na Pacyfiku 1945

Morison S. E. Fundacja historia.pl
II
Rok wydania: 2021
Seria: Seria z kotwiczką
ISBN: 978-83-666649-75-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 456
Wymiary: 155 x 210

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

42.00 zł


Zdjęcie amerykańskiej flagi na szczycie Mount Suribachi na Iwo Jimie obiegło świat i zapewniło nieśmiertelną sławę Korpusowi Marines. Cena zdobycia wyspy była jednak bardzo wysoka. Ale Iwo Jima była zaledwie przedsionkiem piekła, jakie zgotowali Amerykanom Japończycy na Okinawie. To właśnie tutaj miały miejsce najbardziej masowe ataki kamikaze w historii, a japońscy żołnierze na lądzie walczyli z niebywałą determinacją, wiedząc, że następnym celem amerykańskiego ataku będą już ich rodzime wyspy japońskie. To właśnie te dwie kampanie są przede wszystkim treścią ostatniego tomu Samuela E. Morisona. Morison prowadzi swoją narrację do końca wojny na Pacyfiku – opisując także ataki lotnicze na Japonię – w tym dwa atomowe, na Hiroszimę i Nagasaki – oraz działania floty do podpisania aktu kapitulacji Japonii na pancerniku „Missouri”.
(informacje od wydawcy)

Samuel Eliot Morison (1887-1976) - kontradmirał, oficjalny historyk US Navy w II wojnie światowej, dwukrotny laureat Nagrody Pulitzera. Człowiek-legenda w USA. Jedna ze współczesnych fregat amerykańskich został nazwana jego imieniem.

Książka podzielona na trzy główne części dotyczące trzech głównych kampanii, dzielące się na rozdziały, a te na poszczególne podrozdziały:

Część I - Iwo Jima
Część II - Okinawa
Część III - Różnorodne operacjeOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania