książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Życie pod wiatr

Nakład wyczerpany!

Życie pod wiatr

Łoziński K. Scriptorium
Rok wydania: 2016
Seria: Reportaż
ISBN: 978-83-62625-95-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 404
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Niedostępna

61.60 zł


Od autora:
"Książka jest zbiorem moich reportaży i artykułów, dobranych w taki sposób, by zilustrować obraz czasów, w których przyszło mi żyć. Ma ilustrować los mojego pokolenia polskiej inteligencji, obraz kraju i społeczeństwa, ale także świata, nawet bardzo dalekiego. Niektóre teksty są wspomnieniem prawdziwych wydarzeń z mojego życia, inne dotyczą spraw, w których nie brałem udziału, ale z jakiegoś względu były ważne dla obrazu tego czasu.
A były to czasy ciekawe, jak ze starego złorzeczenia: „obyś żył w ciekawych czasach”, bo w nieciekawych jest nudno, żyje się spokojnie i dostatnio, nie ma o czym opowiadać. Za to w ciekawych, ile atrakcji: wojny, katastrofy, rewolucje, jednym słowem dzieje się. To w łeb się dostanie, to z roboty wywalą, to do kicia wsadzą…"

Od Wydawnictwa:
"Polecamy serdecznie tę publikację... Nie tylko ze względu na treść: świadectwo uczestnika przełomowych zdarzeń w historii Polski. Niesamowicie także np. czyta się - opisywane przez autora - scenki rodzajowe z życia mieszkańców krajów azjatyckich, ilustrowane kolorowymi zdjęciami gór i intrygujących i mało znanych zabytków z tej części świata..."Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania