książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria pod Gwiazdą Dawida
Okres historyczny przekrojowe
Żydowscy obywatele Krakowa T.5 Miejsca i ludzie

Żydowscy obywatele Krakowa T.5 Miejsca i ludzie

praca zbiorowa Muzeum Krakowa
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-63464-51-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 252
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Na półce

38.90 zł


Miejsca i ludzie - V tom notesów do czytania z serii Żydowscy obywatele Krakowa. Teksty publikacji są w języku polskim i angielskim.
Motywem przewodnim tego tomu jest udział krakowskich Żydów w tworzeniu m.in. miejsc kultury, dziedzictwa i pamięci narodowej, przykładem będzie Wawel, Muzeum Narodowe, Kopiec Józefa Piłsudskiego, Muzeum Collegium Maius, Collegium Novum. Publikacja przedstawia miejsca zapomniane jak Józefówkę, Salon Malarstwa Polskiego, pierwsze stałe krakowskie kino Cyrk Edison, kino Uciecha, sklepy i rodziny z ulicy Stradom i Koletek, postaci, które umknęły biografom np. Beniamina Torbego- budowniczego, architekta ok. 130 budynków w Krakowie, Juliana Klaczko czy Helenę Lustgarten. Zakreśli miejsca niespodziewane i pokaże unikalne zdjęcia m.in. z kolonii letniej w kibucu na Cichym Kąciku, opisze historię pełnego kwiatów kibucu w Bonarce.

Uwaga! Publikacja zawiera wiele niezadrukowanych stron — jest to miejsce na notatki czytelników.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania