książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

17 goździków

17 goździków

Morton A. Albatros
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7885-466-1

Oprawa: twarda
Ilość stron: 4480
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

44.90  25.20 zł


17 goździków, najnowsza książka Andrew Mortona, biografa księżnej Diany, specjalisty od dziejów brytyjskiej rodziny królewskiej, zawiera niepublikowane wcześniej wywiady, fotografie i dokumenty, rzucające nowe światło na jedną z najbardziej skandalizujących par w dziejach rodziny Windsorów.

NAJWIEKSZY SKANDAL W DZIEJACH WINDSORÓW


Ślub Wallis Simpson i księcia Windsoru – byłego króla Edwarda VIII – odbył się w willi należącej do sympatyzującego z nazistami Charles’a Bedaux. Wkrótce po ślubie brytyjska para książęca była podejmowana przez Hitlera w Berchtesgaden i przez Göringa w jego posiadłości Carinhall.

Książę Windsoru nazwał Hitlera „wielkim człowiekiem”, a Führer twierdził, ze Wallis byłaby wspaniałą królową...

...marionetkowej monarchii brytyjskiej pod rządami Rzeszy...

W korytarzach Westminsteru szeptano, że pani Simpson była szantażystką, szpiegiem i kochanka nazistów, specjalną wysłanniczką Hitlera w Londynie, kochanką Ribbentropa, który co rano wysyłał jej 17 goździków, aby uczcić wspólnie spędzone noce...

Jaka jest prawda?

Czy Edward był zdrajca, czy tylko naiwnym człowiekiem?

Jedno na pewno nie budzi wątpliwości: Dwanaście lat – dwa razy dłużej niż trwała druga wojna światowa – dwór brytyjski prowadził walkę o to, by „schludnie zamieść krepujące akta Windsora – i wszelkie inne nieodkryte królewskie miny – pod dywan historii”.

A kto jak kto, ale członkowie tej rodziny maja wrodzony talent do zacierania śladów!Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania