książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Tybet. Przygody w drodze do Lhasy

Tybet. Przygody w drodze do Lhasy

Hedin S. Wydawnictwo Erebus
Rok wydania: 2024
ISBN: 978-83-954154-7-0

Oprawa: twarda
Ilość stron: 240
Wymiary: 145 x 200

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

47.00 zł


Tybet fascynował Europejczyków od wieków. Niedostępna górska kraina położona u stóp Himalajów oraz jej tajemnicza stolica Lhasa wabiły podróżników, kupców, dyplomatów i okultystów. Odkąd pod koniec XVIII wieku granice państwa zostały zamknięte dla obcych, zainteresowanie Tybetem jeszcze bardziej wzrosło. Choć podróżnych zatrzymywano, zawracano siłą, więziono, a nawet mordowano, znajdowali się tacy, którzy szukali sposobu na dotarcie do Lhasy.

Jednym z nich był Sven Hedin (1865–1952), szwedzki badacz Azji, wsławiony odkryciem zaginionych miast na pustyni Takla Makan i badaniami wędrującego jeziora Lob-nor w Kotlinie Kaszgarskiej. W 1901 roku, w trakcie swojej drugiej wyprawy w te rejony, postanowił przedrzeć się do stolicy Tybetu w przebraniu mongolskiego pielgrzyma. Wraz z kilkoma towarzyszami ruszył w kierunku Lhasy, wkraczając na Wyżynę Tybetańską. O tym, jak przebiegała jego podróż, kogo spotkał, z czym musiał się mierzyć i czy ostatecznie udało mu się dotrzeć do celu, opowiedział w spisanej po powrocie książce, która natychmiast stała się czytelniczym przebojem, tłumaczonym na wiele języków.

Tybet. Przygody w drodze do Lhasy to poprawiona i poszerzona wersja pierwszego polskiego wydania książki, uzupełniona o wstęp, ilustracje, przypisy i indeksy.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania