książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne
Okres historyczny przekrojowe
509 Konigtiger. Tank Power vol. CCXLII

509 Konigtiger. Tank Power vol. CCXLII

Ledwoch J. Militaria
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-7219-509-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 60
Wymiary: 210 x 295

Dostępność: Na półce

35.00 zł


W okresie II wojny światowej niemieckie jednostki pancerne i artylerii samobieżnej (szturmowej) były uzbrojone w specjalne wozy dowodzenia wyposażone w dodatkowe radiostacje przeznaczone do nawiązania łączności ze sztabem jednostki wyższego szczebla lub współdziałania z artylerią i lotnictwem. Były to seryjne czołgi ze zredukowanym uzbrojeniem lub specjalnie skonstruowane wozy dowodzenia. W jednostkach artylerii znajdowały się tez czołgi przystosowane do prowadzenia obserwacji ognia artyleryjskiego i wykonywania pomiarów.
Niniejsza publikacja omawia najsłynniejsze niemieckie czołgi z okresu II wojny światowej "Tiger i "König Tiger". Opracowanie koncentruje się na problematyce związanej z konstrukcją czołgu, natomiast nie zawiera wyczerpujących informacji na temat zastosowania bojowego. Nakreślono jedynie przebieg służby tych czołgów w jednostkach. Publikacja prezentuje dane na temat rozwoju konstrukcji czołgu: od prototypów, czołgów przedseryjnych oraz czołgów seryjnych i projektowanych wersji rozwojowych.
W pracy został również zamieszczony dokładny opis techniczny czołgów. Ksiąska jest ilustrowana licznymi fotografiami, rysunkami oraz planszami barwnymi przedstawiającymi przykłady malowania i oznakowania opisywanych czołgów.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania