książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Aztekowie

Nakład wyczerpany!

Aztekowie

Olko J. Rzeczpospolita
Rok wydania: 2007
Seria: Mitologie świata
ISBN: 978-83-89840-04-2

Oprawa: twarda
Ilość stron: 144
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Niedostępna

7.50 zł


"Rzeczpospolita" przedstawia kolekcję MITOLOGIE ŚWIATA poświęconą mitom, podaniom i legendom ludów z całego świata. Seria składająca się z 25 tomów, ilustrowanych największymi dziełami artystów, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w czasie, której towarzyszami drogi będą herosi o nadludzkiej sile, potwory i zwierzęta fantastyczne, stwórcy świata, demony i dobre duchy.

Seria opisuje nie tylko mitologie najważniejszych cywilizacji, które uznaje się za filary europejskiej kultury, jak Grecja czy Rzym, ale także sięga po prastare wierzenia ludów jak Fenicjanie czy plemiona starożytnej Syberii. Dzięki temu powstała barwna, fascynująca kolekcja o sprawach, które mają zasadnicze znaczenie w życiu człowieka.

Każdy tom przedstawia bogaty zbiór mitów danej cywilizacji, prezentuje panteon bóstw, tłumaczy, jak ludy świata wyobrażały sobie powstanie i koniec świata oraz zaświaty. To także podróż przez miejsca święte, jak Piramida Słońca w Teotihuacan, kurhan Newgrange w Irlandii czy góra Uluru w Australii.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania