książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria kolekcje
Okres historyczny przekrojowe
Bagnety tulejowe. Katalog

Bagnety tulejowe. Katalog

Prószyński M. Napoleon V
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8178-120-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 345
Wymiary: 215 x 305

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

165.00 zł


Szanowny P.T. Czytelniku!
Oddaję w Twoje ręce kolejną książkę o uzbrojeniu towarzyszącym ludzkości w ciągu ostatnich ponad trzystu lat o bagnetach, stanowiących nieodłączny element broni palnej począwszy od muszkietu, a na najnowszych konstrukcjach karabinków automatycznych kończąc. Tym razem proponuję rozważania o bagnetach tulejowych, typie o charakterystycznej budowie, który pośród różnorodnych konstrukcji bagnetów najlepiej zdał egzamin w minionych stuleciach.
()
Pracę niniejszą podzieliłem na dwie części pierwszą poświęcam historii bagnetów jako broni wojskowej, a drugą, zasadniczą, bagnetom tulejowym.
Ze Słowa wprowadzenia.

Maciej Prószyński z zamiłowania badacz historii wojskowości, ze szczególnym zainteresowaniem okresem wojen napoleońskich i polskich kampanii z początku XIX wieku. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego w 1964 r. Kolekcjoner bagnetów autor licznych publikacji książkowych i prasowych poświęconych historii i rozwojowi bagnetów jako broni wojskowej. Wieloletni prezes warszawskiego Klubu Miłośników Dawnych Militariów Polskich i pierwszy prezes w 2015 roku Stowarzyszenia o tej nazwie. Współpracuje z Wydawnictwem Napoleon V od 2013 roku.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania