książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria armie i żołnierze , kolekcje
Okres historyczny I Wojna Światowa
Bagnety zastępcze podczas I wojny światowej. Katalog

Bagnety zastępcze podczas I wojny światowej. Katalog

(Austro-Węgry, Niemcy, Turcja, Włochy i Belgia) Prószyński M., Szczegłow K. Napoleon V
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-65746-84-9

Oprawa: twarda
Ilość stron: 386
Wymiary: 220 x 310

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

180.00  150.00 zł


Od autorów:
"Oddajemy do Twojej wiadomości i wykorzystania opracowanie na temat bagnetów tzw. „zastępczych” – broni uzupełniającej, używanej przez wojska kilku krajów europejskich podczas wojny 1914-1918.
Pojęcie „bagnety zastępcze” – wymiennie „bagnety pomocnicze”, a także „bagnety produkcji wojennej” i wreszcie „ersatz” – jest znane kolekcjonerom i miłośnikom broni, choć nie zawsze wiedzy ogólnej towarzyszą szczegóły. Można zaryzykować stwierdzenie, że wszyscy znają, ale nie wszyscy wiedzą.
Najbardziej popularne są bagnety „zastępcze” produkcji austro-węgierskiej i niemieckiej, wytwarzane w wielu wersjach i obecnie występujące w obrocie – niestety, także w postaci kopii czy, jak się elegancko określa, „replik”. Ten temat dotychczas w polskiej literaturze „bagneciarskiej” nie doczekał się samodzielnego opracowania, a tylko przyczynkowych wzmianek pojawiających się w poszczególnych publikacjach poświęconych historii bagnetów wojskowych.
Autorzy podjęli trud wyszukania i przedstawienia bagnetów „zastępczych” pochodzących także z innych państw walczących w I wojnie. Taką broń produkowano nie tylko w państwach wcześniej wymienionych, ale dodać należy jeszcze Włochy i Turcję oraz z pewnych względów także Belgię. Ilość i różnorodność modeli bagnetów „zastępczych” jest tak duża, że można utworzyć samodzielną kolekcję poświęconą wyłącznie tej broni, choć pozyskać kompletny zbiór będzie trudno – bardzo trudno".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania