książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria dla dzieci
Okres historyczny średniowiecze
Ci koszmarni Celtowie

Ci koszmarni Celtowie

Deary T., Brown M. (ilustracje) HarperCollins
III
Rok wydania: 2021
Seria: strrraszna historia
ISBN: 978-83-276-5983-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 128
Wymiary: 145 x 210

Dostępność: Na półce

17.00 zł


"Ci koszmarni Celtowie" to książka z kultowej serii "Strrraszna historia". Poznaj krwawe i brutalne obrzędy celtyckich druidów. Nauka historii z ogromną dawką humoru (niekiedy bardzo czarnego)!

Rzymianie nazywali Celtów Galami. A jak już słyszymy o Galach, to na myśl z miejsca przychodzą nam do głowy Asteriks i Obeliks, prawda? Ale bohaterowie kultowych komiksów Goscinnego nie wiele niestety mają cech wspólnych z tym niesamowitym ludem, a właściwie całą potężną cywilizacją wielu plemion zamieszkujących od Brytanii po obszary nad górnym Dunajem. Wiemy o nich sporo, a to, co wiemy, często jeży włos na głowie.

Krwawe ofiary z ludzi, przerażające obrządki druidów i ich tajemnicza magia po dziś dzień rozpalają wyobraźnię. Celtowie byli niezwykle wojowniczy, ale nie mogli się równać ze swymi własnymi żonami. Jak pisze rzymski historyk Ammianus Marcellinus: "(...) cały zastęp obcych nie zdoła sprostać jednemu Celtowi, jeśli przyzwie ON na pomoc żonę, która jest zazwyczaj bardzo silna i niebieskooka."Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania