książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser , Ziemia Obiecana
Okres historyczny dwudziestolecie międzywojenne
Ciotka Ester

Ciotka Ester

Aksztajn A. Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-63182-56-4

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 252
Wymiary: 155 x 205

Dostępność: Na półce

39.00 zł


„Ciotka Ester” to historia żydowskiego chłopca, Awruma Lajba, który tułając się po okrytych złą sławą Bałutach, odkrywa przed czytelnikami świat pełen magicznych miejsc. To także zapis wspomnień dzieciństwa spędzonego w ubogiej dzielnicy miasta, ale też dzieciństwa pełnego barwnych postaci i osobliwego uroku, do którego Aksztajn powracał w całej swojej twórczości.

Początek powieści dało opowiadanie napisane przez Aksztajna w 1991 roku. Jako książka, „Ciotka Ester” wydana została rok później.

Przełożona na wiele języków, zyskała popularność także poza granicami Izraela. Po polsku była wydana w niewielkim nakładzie w 1996 roku, dokładnie po 25 latach Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi przygotowało nowy poprawiony przekład. Choć w powieści Aksztajna nie brakuje drastycznych sytuacji i wydarzeń, które przeżywa mały chłopiec, jest to piękna humanistyczna opowieść o dorastaniu i poznawaniu świata, a jednocześnie jedna z najciekawszych powieści o Łodzi.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania