książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny XIX wiek
Cztery czerwcowe dni

Cztery czerwcowe dni

Powieść o bitwie pod Waterloo Gale I. Rebis
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7510-030-3

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 328
Wymiary: 155 x 230

Dostępność: Na półce

18.00 zł


Powieść historyczna opisująca finał 100 dni czyli ostatnią kampanię Napoleona uwieńczoną bitwą o Waterloo.
Trzy armie na polach pod Waterloo. Dwóch wielkich wodzów, Napoleon i Wellington, którzy po raz pierwszy stają przeciw sobie.
"Cztery czerwcowe dni" to powieść opisująca batalię pod Waterloo z perspektywy oficerów, którzy odegrali w niej kluczową rolę: pułkownika De Lanceya, szefa sztabu Wellingtona, podpułkownika Macdonella, pruskiego generała Ziethena, marszałka Neya i samego Napoleona. Autor obszernie wykorzystał wspomnienia uczestników i naocznych świadków wydarzeń. Dzięki temu udało mu się znakomicie oddać zarówno strategiczne posunięcia dowódców, jak i krwawe realia walki wręcz. Czytelnik jest wraz z bohaterami na polu bitwy. Czuje frustrację Neya, gdy jego jazda zostaje podczas szarży rozniesiona na strzępy, i wraz z Gwardią podpułkownika Macdonella broni Hougoumont do ostatniego żołnierza.
Ta książka to fascynująca opowieść o męstwie i honorze, walce o chwałę i zwycięstwo. Autor przedstawia atmosferę wojny z takim mistrzostwem, że choć znamy wynik bitwy, do końca śledzimy wydarzenia z zapartym tchem.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania