książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria historia narodów
Okres historyczny przekrojowe
Droga wojownika

Droga wojownika

Opowieści z życia Wron Bauerle P. Foxes Books
Rok wydania: 2020
ISBN: brak

Oprawa: miękka
Ilość stron: 166
Wymiary: 145 x 210

Dostępność: Na półce

39.20 zł


W "Drodze Wojownika" starsi Wron z wigorem i wnikliwością opowiadają swoje ulubione historie o wyczynach niezapomnianych przywódców sprzed lat. W tych opowieściach znajdziemy rozbudzające przygody niezapomnianych wojowników: porywczość Dziecka Królika, który rzuca się na swój los, gdy dotrzymuje świętego ślubu; wzrost władzy i przerażająca zemsta Czerwonego Niedźwiedzia, jednego z największych i najpotężniejszych duchowo przywódców Wron; olśniewający sukces i jeszcze większy wstyd Cętkowanego Konia; oraz legendarna odwaga Czubka Góry.

Kilkadziesiąt lat temu gawędziarze reprezentowani w tym tomie – Carl Skrzywione Ramię, Zwyczajne Pióro i Zimny Wiatr - opowiadali te historie dwóm braciom Old Coyote. Henry Old Coyote i Barney Old Coyote Jr. nagrywali, transkrybowali i przetłumaczyli na angielski opowiadania, które zostały później zredagowane i umieszczone w swej pracy naukowej przez wnuczkę Barneya, Phenocię Bauerle. Edycja Bauerle zachowała moc tradycyjnych opowieści ustnych Wron i czyni je dostępnymi również dla czytelników spoza Wron.

Rezultatem jest praca, która bawi i uczy czytelników o tradycyjnych przywódcach Wron i ich świecie.

Ten niezwykły zbiór opowiadań pokazuje również, że wartości, które kierowały i inspirowały ludzi Wron w przeszłości, mają dla nich znaczenie również dzisiaj.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania