książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Dyneburg. Inflanty zmysłami reportera

Dyneburg. Inflanty zmysłami reportera

Teluk T. Fundacja Instytut Globalizacji
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7673-040-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 256
Wymiary: 125 x 195

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

37.80 zł


Książka ta jest wynikiem fascynacji autora krajami dawnych Inflant i jego wielokrotnych podróży w te rejony. Osią geograficzną tych wypraw jest Dyneburg - skupisko stosunkowo licznej mniejszości polskiej.
Publikacja zawiera niemal wszystkie informacje niezbędne dla turysty chcącego odwiedzić Kraje Bałtyckie. Autor prowadzi czytelników przez największe miasta tego regionu – Rygę, Tallin, Wilno, a nawet Mińsk i St. Petersburg. Wyjaśnia dlaczego warto pojechać latem do Nidy, co robili Polacy w Dorpacie, co zjeść na łotewskiej prowincji i dlaczego tak przyciąga litewska przyroda.
Książka przedstawia także kulisy najważniejszych przemian politycznych, gospodarczych i społecznych w tych krajach. Znajdziemy w niej sylwetki polityków m.in. wywiad z byłym premierem Estonii i ojcem gospodarczego sukcesu tego kraju Maartem Laarem. Kraje Bałtyckie ukazane zostały na podstawie własnych przeżyć autora, rozmów ze zwykłymi ludźmi i podróży w miejsca, które warto odwiedzić.
Całość dopełnia kolekcja kilkudziesięciu zdjęć, zabierająca czytelnika w fascynującą podróż między Sejnami a Sankt PetersburgiemOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania