książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser , Ziemia Obiecana
Okres historyczny przekrojowe
Fascynacje

Fascynacje

Zyner M. Księży Młyn
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7729-323-2

Oprawa: twarda
Ilość stron: 226
Wymiary: 130 x 200

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

28.00 zł


"Fascynacje" to książka nie o samej o Łodzi, choć można w niej znaleźć fragmenty poświęcone miastu, które niegdyś nazywano stolicą włókniarzy. Autor z dość dużą swobodą wplata mało znane lub znane tylko niewielkiej grupie osób ciekawostki o dawnej Łodzi.
"Fascynacje" to powieść nie o miłości, chociaż miłość i namiętność mocno zaznaczają się w życiu głównego bohatera Tomasza Rudo-Wolskiego – profesora uczelni artystycznej, znanego muzyka. Zainspirowany historią zagadkowej miłości 60-letniego francuskiego malarza Forastero i 16-letniej, zjawiskowo pięknej Julity, postanawia, nieoczekiwanie nawet dla siebie, zgłębić, na ile fikcja literacka przesłania rzeczywistość. Podróż w świat Forastero i Julity dostarcza mu wielu wrażeń, którymi dzieli się z czytelnikami.
"Fascynacje" to powieść refleksyjna – skłania do zastanowienia się nad życiem jej bohaterów. Jakkolwiek autor opisuje wydarzenia z ostatnich lat, a właściwie z kilku miesięcy, to czytelnik poznaje też czasy minione, nie gubiąc głównego wątku powieści. Różnorodność opisywanych zdarzeń, zaskakujące zwroty akcji i ciekawie zbudowane postaci to niewątpliwie dodatkowe walory powieści.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania