książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria pod Gwiazdą Dawida
Okres historyczny przekrojowe
Garstka wybranych

Nakład wyczerpany!

Garstka wybranych

Jak edukacja ukształtowała dzieje Żydów 70-1492 Botticini M. , Eckstein Z. Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-233-3734-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 343
Wymiary: 155 x 235

Dostępność: Niedostępna

48.00 zł


Autorzy proponują podróż w głąb historii, aby przekonać się, "dlaczego Żydzi są dzisiaj tacy, jacy są". Początkiem podróży będzie Jerozolima oraz Seforis i Tyberiada w I i II wieku naszej ery. Droga powiedzie przez Babilon, Bagdad, Kair, Kordobę i Palermo, nowe ośrodki Bliskiego Wschodu i basenu Morza Śródziemnego, do Tudeli w Hiszpanii i Mangalore w Indiach pod koniec XII stulecia. Wyprawa kończy się w Sewilli w 1492 r.
Podczas wyprawy autorzy będą zadawali różne pytania, starając się na nie możliwie prędko odpowiedzieć - m.in. dlaczego tak niewielu Żydów jest rolnikami? Dlaczego Żydzi tworzą miejską społeczność kupców, przedsiębiorców, bankowców, finansistów, prawników, lekarzy i uczonych? Dlaczego populacja Żydów zmniejszyła się z 5.5 milionów w czasach Jezusa do 1-2 miliona w czasach Mahometa?
Pod koniec książki czytelnik znajdzie omówienie niektórych zagadek, jakie pojawiają się w dziejach Żydów od masowych wypędzeń z Półwyspu Iberyjskiego w latach 1492-1497 do dzisiaj.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania