książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria armie i żołnierze
Okres historyczny historia najnowsza
Ilustrowany podręcznik strzelca wyborowego

Nakład wyczerpany!

Ilustrowany podręcznik strzelca wyborowego

Spicer M. Bellona
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-11-11297-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 256
Wymiary: 117 x 228

Dostępność: Niedostępna

37.00 zł


W niektórych krajach rozważa się koncepcję wyniesienia formacji strzelców wyborowych do poziomu dużej jednostki z własnym łańcuchem dowodzenia sięgającym najwyższych szczebli decyzyjnych, równolegle do oddziałów specjalnych. Zapewnialiby oni wsparcie operacji każdego rodzaju. Rozwiązanie to sprawdzi się jednak tylko pod warunkiem, że przygotowaniu odpowiednich struktur poświęci się czas i zaangażuje odpowiednie środki oraz zapewni właściwy poziom selekcji, szkolenia i dowodzenia. Tylko wtedy kierujący akcją, czy to wojskową, czy cywilną, uznają strzelców wyborowych za środek walki równorzędny z innymi.

Niniejsza publikacja ma pokazać, że strzelec wyborowy jest nie tylko wyśmienitym strzelcem, ale także doskonałym żołnierzem piechoty (działającym w parze lub zespole), który ma potencjał i kwalifikacje do wykonywania zadań wymagających precyzyjnego strzelania.

Mark Spicer jest wybitnym amerykańskim instruktorem strzelania wyborowego. Jego książka to wyczerpujące kompendium wiedzy na temat snajperstwa wojskowego i policyjnego. Zawiera szczegółowy opis technik i procedur związanych ze szkoleniem strzelców wyborowych, sposobów maskowania i kamuflażu, cichego podchodzenia w pobliże celu oraz technik oddawania tego jedynego, decydującego strzału. Przedstawia sposoby eliminowania ogniem snajperskim żołnierzy wroga, niszczenia sprzętu wojskowego i uzbrojenia. Opisuje także techniki i metody zwalczania strzelców wyborowych oraz zagrożenia związane z terroryzmem.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania