książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny II Wojna Światowa
Snajper na froncie wschodnim

Nakład wyczerpany!

Snajper na froncie wschodnim

Wacker A. Libron
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7396-671-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 268
Wymiary: 150 x 230

Dostępność: Niedostępna

36.00 zł


Książka Snajper na froncie wschodnim prezentuje spisane przez Albrechta Wackera wspomnienia z walk na froncie wschodnim w latach 1944–1945 strzelca wyborowego 3. Dywizji Górskiej Josefa Allerbergera.
Josef Allerberger, kierowany często do osłaniania starć w najbardziej zagrożonych odcinkach frontu, był naocznym świadkiem najzacieklejszych i najokrutniejszych walk, jakie rozgrywały się między radziecką i niemiecką armią w czasie II wojny światowej.
Tytułowy snajper opisuje swoje relacje z towarzyszami broni, stratę najbliższych mu kompanów, nieludzkie sceny, których był świadkiem, wszechobecną śmierć i okrucieństwa obu walczących armii – gorsze od najstraszniejszych snów i wyobrażeń.
Pozycja ta, wydana po raz pierwszy w Niemczech w 2000 roku, jest jedną z tych książek dotyczących II wojny światowej, o których trudno zapomnieć.
Jest to pełne wydanie książki, oparte na najnowszym wydaniu niemieckim. W porównaniu do poprzedniej edycji zawiera dodatkowo mapki, fotografie oraz kilkadziesiąt dodatkowych stron tekstu.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania