książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Końce świata

Końce świata

Niezwykła opowieść o tym, jak wymierała nasza planeta Brannen P. Znak
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-240-6427-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 448
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Na półce

46.80 zł


A co, jeśli historia rzeczywiście lubi się powtarzać? Jak wyobrażasz sobie koniec świata? Jako zabójczą asteroidę, która z całą siłą uderzy w naszą planetę i zniszczy ją doszczętnie? Potężną falę upałów, która zaleje cały świat, unicestwi życie zwierząt i roślin? A może jako wielki wybuch wulkanu, którego lawa pokryje kontynenty?
Każdy z tych scenariuszy jest prawdopodobny. A to dlatego, że wszystko już było.
Peter Brannen, wielokrotnie nagradzany dziennikarz naukowy, przenosi się wraz z czytelnikami w daleką przeszłość. Burzliwą, zagadkową i pełną tajemnic. Opisuje pięć największych masowych wymierań, do których w ciągu milionów lat doszło na naszej planecie. Bada analogie pomiędzy zmianami klimatycznymi XXI wieku a tymi, które doprowadziły do największych kataklizmów w dziejach świata. Analizuje możliwe scenariusze. Spotyka się z naukowcami – paleontologiami, geologami, paleoklimatologami – którzy nie tylko badają historię naszej planety, ale również przyglądają się jej obecnej kondycji. Wszystko po to, aby udowodnić, że tak naprawdę niewiele trzeba, aby Ziemia przestała istnieć. Końce świata to fascynująca opowieść o naszej planecie, o jej wielokrotnych początkach i końcach. Wnikliwe spojrzenie w przyszłość.
To także idealny prezent dla znajomego, który nie wierzy w zmiany klimatyczne.
Książka, którą powinien przeczytać każdy.

Peter Brannen – wielokrotnie nagradzany dziennikarz naukowy, specjalizujący się między innymi w astrobiologii, paleontologii i biologii ewolucyjnej. Publikował na łamach „The Guardian”, „Washington Post”, „New York Times”.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania