książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria Ziemia Obiecana
Okres historyczny historia najnowsza
Łódź - spojrzenie wstecz

HIT

Łódź - spojrzenie wstecz

Miasto w obiektywie Stefana Sztromajera Bonisławski R., Sztromajer S. Hamal
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-962678-3-2

Oprawa: twarda
Ilość stron: 240
Wymiary: 240 x 230

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

74.00 zł


Kontynuacja cyklu albumów fotograficznych poświęconych naszemu miastu. Po ponadczasowych "Widokach dawnej Łodzi" oraz "Sentymentalnej podróży po Łodzi" mamy w końcu album domykający tryptyk.

Ryszard W. Bonisławski - dyrektor Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, przewodnik turystyczny miejski, górski i terenowy, w 2011 r. wybrany do Senatu RP. Od wielu lat zajmuje się promowaniem oraz opisywaniem przeszłości miasta i regionu. Od 1994 roku prowadził Filmową encyklopedię Łodzi w TVP Łódź. Jest członkiem Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Publikacje, których był autorem, zostały trzy razy uhonorowane Nagrodą Złoty Ekslibris przyznawaną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną, a w 2010 roku po raz pierwszy w Łodzi otrzymał Superekslibris za całokształt dotychczasowych osiągnięć w zakresie publikacji o Łodzi i ziemi łódzkiej.

Stefan Sztromajer (ur. 1931 roku) - łodzianin, mieszkający w sercu Łodzi, niezmiennie w tym samym mieszkaniu na ulicy Piotrkowskiej. Od ponad 75 lat patrzy na zmieniającą się Łódź przez obiektyw fotograficzny. Urządzenie to w rękach inżyniera stało się realnym śladem zmieniającej się przestrzeni miejskiej i obyczajów ludzi tam mieszkających. Dyskretnie patrzy na to co się dzieje, utrwala zdarzenia historyczne w jakich uczestniczył oraz rejestruje rzeczywistość. „Niestety nie umiem rysować, a bardzo mi zależy na rejestracji otoczenia. Jedynym rozwiązaniem jest fotografia.”Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania