książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Łuny nad jeziorami

Łuny nad jeziorami

Agonia Prus Wschodnich Adamczewski L. Replika
IV
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-67639-29-3

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 336
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

39.00 zł


Dramatyczne, sensacyjne i tajemnicze wydarzenia z dziejów Prus Wschodnich w ostatnich miesiącach drugiej wojny światowej.

Autor opowiada o zamachu na życie Adolfa Hitlera w mazurskiej Kwaterze Głównej Führera „Wolfsschanze”. Przedstawia przebieg późniejszej, panicznej ucieczki Niemców podczas srogiej zimy u schyłku wojny, kiedy to wiosną 1945 roku przez Prusy Wschodnie przetoczył się walec dyszącej żądzą zemsty Armii Czerwonej. Po jej przemarszu pozostały stosy trupów, tysiące zgwałconych kobiet i setki spalonych miejscowości.

W swoim opracowaniu Adamczewski pisze o tych, jak i innych zdarzeniach z tamtego okresu, w tym o losach legendarnej Bursztynowej Komnaty.

Leszek Adamczewski (1948–2022) – pisarz i dziennikarz, absolwent Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza. Autor trzydziestu książek. Zadebiutował w 1992 roku Złowieszczymi górami i poruszonej w nich tematyce zagadkowych i tajemniczych wydarzeń z lat drugiej wojny światowej, a w szczególności losów zaginionych skarbów kultury, pozostał wierny.

Od 2009 roku współpracował z Wydawnictwem Replika. W tym czasie ukazały się między innymi bestsellerowe pozycje o wojennych losach Prus (Dymy nad Gdańskiem, Prusy w ogniu), cykl książek o dziejach Kraju Warty oraz o hitlerowskich badaniach nad bronią atomową (Tajemnicza broń Hitlera), a także, wychodzące poza ramy II wojny światowej dwa tomy pt. Katastrofy, traktujące o najtragiczniejszych wypadkach w powojennej Polsce.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania