książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria sekretna wojna
Okres historyczny II Wojna Światowa
Misja specjalna

Misja specjalna

Hitlerowski plan zajęcia Watykanu i porwania papieża Kurzman D. Rebis
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7510-109-6

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 288
Wymiary: 160 x 230

Dostępność: Na półce

35.90 zł


Jedyna książka, która przedstawia pełną, zakulisową historię spisku hitlerowców przeciwko Watykanowi oraz jego daleko sięgające konsekwencje.
Wrzesień 1943 roku. Adolf Hitler wpada w furię, kiedy się dowiaduje, że we Włoszech obalono Benita Mussoliniego. Wysyła do Rzymu niemieckie wojska i powierza generałowi SS Karlowi Wolffowi "misję specjalną". Cel misji: zająć Watykan i uprowadzić papieża Piusa XII. Wszyscy członkowie Kurii mogą zostać zamordowani - nie wyłączając papieża. Jednocześnie zaplanowano deportację rzymskich Żydów do Auschwitz.
Aby zaskarbić sobie przychylność aliantów na wypadek prawdopodobnej przegranej Niemiec, generał Wolff podejmuje niebezpieczną grę, która odmieni oblicze historii. Postanawia zwlekać z realizacją planów Hitlera. Spiskowcy zamierzają przekonać papieża, że dzięki zachowaniu milczenia podczas akcji przeciwko Żydom złagodzi cios spadający na społeczność żydowską, a jednocześnie ocali życie oraz Watykan.
Ta opowieść o intrydze i zdradzie ujawnia jeden z najbardziej niezwykłych epizodów II wojny światowej. To jedyna książka, która przedstawia pełną, zakulisową historię spisku przeciwko Watykanowi oraz jego daleko sięgające konsekwencje.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania